Pályasztár Sha’Carri Richardson

lehetőséget kap, hogy versenyezzen a jamaicai sprinterekkel, akik uralták a 100 méteres versenyt a tokiói olimpián.

Jövő szombaton, augusztus 21-én Richardson ellen versenyez A jamaicai Elaine Thompson-Herah , Shelly-Ann Fraser-Pryce és Shericka Jackson az Oregon állambeli Eugene-ben megrendezett Prefontaine Classicban. Alig hetekkel ezelőtt a Thompson-Herah aranyérmet szerzett, Fraser-Pryce szerezte meg az ezüstöt, Jackson pedig a bronzot hozta haza – ez egy tiszta söprés az eseményen, és egy emlékezetes pillanat a karibi nemzet számára.

Richardson természetesen kénytelen volt kihagyni az egész tokiói olimpiát, miután marihuánahasználat miatt megbukott egy drogteszten. Az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynöksége felfüggesztette a felkelő csillagot egy hónapig, országos vitát váltva ki a betiltott szerről.

A 21 éves texasi állampolgár bocsánatot kért a nemzeti televízióban, és bevallotta, hogy azért szívott marihuánát, mert megbirkózott biológiai anyja elvesztésével. Felfüggesztése polarizálta a nemzetet – erre a kongresszus több tagja, sőt még több tagja is reagált Joe Biden elnök .

Amikor a jamaicai nők végigsöpörték a 100 méteres versenyt július 31-én – még akkor is, amikor a közösségi oldalak felhasználói azon vitatkoztak, hogy ki nyert volna, ha Richardson versenyez – Richardson kedvesen gratulált nekik. Gratulálunk a jamaicai hölgyeknek a tiszta sepréshez. Erőteljes, erős fekete nők uralják a sportot – írta a Twitteren. Teahna Daniels, aki Sha’Carri Richardson helyére versenyben a hetedik helyen végzett 11,02 másodperces idővel.

Most Richardson megváltása a sarkon van. Egyike lesz a kilenc versenyző közül a női 100 méteres számban. A Prefontaine Classic lesz az első profi verseny, amelyen a pályasztár részt vett, mióta 10,64-es és 10,86-os idővel túlhaladta a versenyt az amerikai olimpiai kvalifikációs versenyeken júniusban. Thompson-Herah megdöntötte az olimpiai világrekordot amikor Tokióban elsőként ért célba 100 méteren 10,61 másodperces idővel. A verseny során minden szem mindkét futóra szegeződik.

Richardson is az versenyezni 200 méteren rendezvény is. Képviselője a közelmúltban azt mondta a TMZ Sportsnak, hogy Sha'Carri arra összpontosít, hogy jó versenyt futhasson, mióta utoljára részt vett az amerikai olimpiai próbaversenyen. Arra fog összpontosítani, hogy a legjobb tudása szerint hajtsa végre a versenyét, függetlenül attól, hogy ki vesz részt a versenyen – mondta a képviselő.